שיווק מלונות בזמן מלחמה ומשבר

ישראל בכלל וענף התיירות והמלונאות בפרט עובר ימים קשים מאוד. שיווק תיירות ומלונאות בזמן עימות או מלחמה הוא משימה רגישה ומאתגרת. שווקים מסורתיים רבים, בדגש על תיירות נכנסת נמחקים ברגע ואיתם צבר הזמנות גדול. ישנה אי ודאות גדולה בקשר לטווחי הזמן הנדרשים לחזרה הענף לפעילות לצד שאלות תפעוליות מורכבות הנוגעות לכוח אדם, רכש וכו'. יחד עם זאת חשוב מאוד להכין ולגבש צעדי פעולה ותוכנית עבודה להתמודדות עם מצבים אלו.

הדאגה העיקרית צריכה תמיד להיות הבטיחות והרווחה של האורחים. חשוב מאוד לספק מידע ברור ומדויק על המצב הנוכחי, סיכונים פוטנציאליים ואמצעי בטיחות במקום. שקיפות בונה אמון.

מידע על שיווק מתחמי תיירות בזמן משבר 

מידע מדויק: ודא שכל המידע המשותף בחומרי שיווק, אתרים ומדיה חברתית הוא עדכני ומדויק. מידע מטעה או מיושן עלול לפגוע במוניטין שלך.

מדיניות הזמנה גמישה: יישמו מדיניות הזמנה וביטול גמישה ביותר על מנת להרגיע מטיילים פוטנציאליים ולהקטין את אי הוודאות.

התמקדות בחוויות אלטרנטיביות: העבר את המיקוד מאטרקציות תיירותיות מסורתיות כמו סיורים באזור וטיולים לפעילות במלון עצמו, כמו F&B, ספא, ועוד.

פניה לקהל מקומי עם הצעות ערך מתאימות על חשבון תיירות.

השתמש בשיווק דיגיטלי: נצל פלטפורמות דיגיטליות לשיווק ממוקד ואחראי. מדיה חברתית, פרסום מקוון וקמפיינים בדוא"ל יכולים לעזור לך להגיע לקהל מסוים עם מסרים מותאמים. יחד עם זאת קצץ בפרסום במדיות בין לאומיות ומטה סרצ', משם לא יגיע קהל בזמן הקרוב.

תוכנית תקשורת משברים: פתח תוכנית תקשורת משברים מקיפה הכוללת פרוטוקולים להפצת מידע בזמן אמת. היו מוכנים לטפל בחששות במהירות ובשקיפות.

שיתוף פעולה עם רשויות: עבוד בשיתוף פעולה הדוק עם רשויות מקומיות וארציות כדי להתאים את ההודעות שלך להנחיות והמלצות בטיחות רשמיות. מאמצים משותפים יכולים לשפר את האמינות של התקשורת שלך.

מעקב והתאמה: מעקב רציף אחר המצב והתאם את האסטרטגיה השיווקית שלך בהתאם. הישאר זריז והיה מוכן להשהות או להתאים מסעות פרסום בהתאם לנסיבות המתפתחות.

בניית הצעות ערך מותאמות לתקופה תוך מתן מבצעים והנחות בהיקף גדול ממצב רגיל על מנת לעודד רכישות.

מכירת שוברים במחירים מיוחדים המאפשרים מצד תמיכה בתזרים המזומנים הנוכחי של המלון לצד הטבה לטווח ארוך לרוכשי השוברים.

זכור שבעתות עימות, ייתכן שיהיה צורך להקטין את מאמצי השיווק למלון או להפנות אותם מחדש. תעדיפו תמיד שיקולים אתיים ובטיחות הן של התיירים והן של האוכלוסייה המקומית. תקשורת פתוחה וכנה היא המפתח לשמירה על אמון עם הקהל שלך.

שתפו את הפוסט